Pamje dramatike/ Aeroplani përplaset dhe ngec të teleferiku, piloti hidhet për të shpëtuar

Një pilot dhe pasagjeri i tij shpëtuan për mrekulli, pasi aeroplani më të cilin ata po udhëtonin u përplas me teleferikun e skive.

Pamjet dramatike tregojnë avionin, të ngatërruar mes kabllove. Piloti 62-vjeçar u hodh nga aeroplani gjatë përplasjes dhe përfundoi në resortin italian të skive, në zonën e Lombardisë.

Për fat të mirë, ai nuk pësoi dëmtime serioze dhe u transportua në një spital aty pranë. Ndërsa 55-vjeçar, i cili ishte pasagjer nuk pati asnjë dëmtim.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.