Pamje dramatike/ Aeroplani përplaset dhe ngec të teleferiku, piloti hidhet për të shpëtuar

Një pilot dhe pasagjeri i tij shpëtuan për mrekulli, pasi aeroplani më të cilin ata po udhëtonin u përplas me teleferikun e skive.

Pamjet dramatike tregojnë avionin, të ngatërruar mes kabllove. Piloti 62-vjeçar u hodh nga aeroplani gjatë përplasjes dhe përfundoi në resortin italian të skive, në zonën e Lombardisë.Për fat të mirë, ai nuk pësoi dëmtime serioze dhe u transportua në një spital aty pranë. Ndërsa 55-vjeçar, i cili ishte pasagjer nuk pati asnjë dëmtim.

©Copyright Gazeta SHQIP
LEXO MË TEJ:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.