Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Mjafton vetëm një javë për të eliminuar kilet e tepërta përgjithmonë, mësoni sekreti

Vjeshta është koha ideale për rehabilitimin e kileve të tepërta të marra gjatë këtyre muajve të fundit. Në vetëm një javë.

Dieta, në raste emergjente, kur shtojmë shumë në peshë është efikase, por herë-herë është edhe shkak i çrregullimeve në organizëm. E vërteta është se nuk duhet të harrojmë ushtrimet fizike, palestrën ose vrapin në natyrë.

Për ata që nuk kanë kohë për dy të parat, ka një zgjidhje. Jorge Kruz, një nga gjimnastët më me zë në Amerikë, këshillon në librin e tij "8 minuta në mëngjes" se vetëm me 8 minuta para se të dilni nga shtëpia dhe me një program të zgjedhur dietologjik, është mëse e mjaftueshme për të humbur kilogramët e tepërt, thjesht dhe përgjithmonë.

Për vetëm një javë, thuajuni jo pijeve alkoolike, ëmbëlsirave, ushqimeve të skuqura, kripës së tepërt në ushqim dhe limitoni vajin e ullirit.

Më poshtë keni edhe dietën që duhet të ushtroni çdo ditë të javës, e do të shihni diferencën nga e hëna në të diel.

[gallery ids="872199,872198,872196,872195,872194,872193,872192,872191"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore