Kush janë 2 bukuroshet që do përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në ‘Miss Globe’ (FOTO)

Shqipëria dhe Kosova do përfaqësohen në “Miss Globe” nga dy bukuroshet Klea Bushi dhe Eriona Sejdiu, njëra bjonde e tjetra brune.

Klea Bushi e cila përfaqëson Shqipërinë është nga Tirana dhe prej 22 vitesh ka jetuar në Itali. Ndërsa Eriona Sejdiu përfaqëson Kosovën. 19-vjeçarja studion shkencat juridike në Prishtinë dhe mes tjerash ka qenë aktive në disa projekte televizive.

Së fundmi të dy vajzat kanë pozuar së bashku duke mbajtur flamujt e duke bërë shqiponjën me duar.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.