Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

U godit për vdekje nga vinçi, shqiptari humb jetën në Itali (EMRI) 

Një shqiptar humbi jetën në Itali, teksa ishte duke punuar. 63 vjeçari Aleksandër Thani punonte në Genola, kur u godit për vdekje nga një vinç në kantier.

Sipas dëshmitarëve në vendngjarje, shqiptari ishte duke punuar në ngarkimin e disa objekteve të betonit në bordin e një kamioni në momentin kur u godit nga një vinç.

Sipas policisë italiane, ai u gjet nga shokët i goditur dhe në gjendje shumë të rëndë. Pavarësisht ndihmës së shpejtë, shqiptari nuk ka mundur t?u mbijetojë dot plagëve të marra dhe fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

Ai la pas gruan Elisabeta dhe dy femijë. Flavio Gastaldi, kryetar i bashkisë ka treguar se: "Për ne familja Thani nuk ishte e huaj, por e integruar në mënyrë të përkryer në vend, si prindërit ashtu edhe fëmijët. Lajmi tronditi komunitetin. Shpresoj që sakrifica e Aleksandër të jetë një paralajmërim për të gjithë botën e punës".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore