Mërgim Berisha bëhet gjerman, refuzoi Shqipërinë dhe Kosovën


Sulmuesi me origjinë shqiptare, Mërgim Berisha ka refuzuar Shqipërinë dhe Kosovën.

21-vjeçari ka pranuar zyrtarisht ftesën e Gjermanisë U-21 për dy ndeshjet e këtij muaji ndaj Spanjës dhe Bosnjës e Hercegovinës.

Por, Berisha ka ende kohë që të ndërroj mendje dhe të mos luajë në skuadrën e parë të Gjermanisë, në mënyrë që t’i lejohet kalimi te Kosova.

Aktualisht sulmuesin shqiptar luan te Rheindorf Altach, derisa është në huazim nga Red Bull Salzburgu i Austrisë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.