90 milionë paund për superjahtin që lundron në Artik (FOTO)

Një superjaht që do të kushtojë 90 milionë paund është dizenjuar për të lundruar në ujërat e ngrira të artikut, e të ngjajë si një ajsberg.

283 metra e gjatë, ‘Fata Morgana’ parashikohet të presë 12 pasagjerë dhe 18 anëtarë ekuipazhi, përfshirë një pilot helikopteri dhe një instruktor për zhytje.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.