Nga Adelina Ismaili te Anita Haradinaj/ Paradë mode në zgjedhjet e Kosovës (FOTO)

Disa nga fytyrat publike dhanë votën e tyre për zgjedhjet e jashtëzakonshme për Kuvendin e Kosovës.

E disa prej tyre madje edhe kanë treguar se kanë shkuar për të votuar, duke inkurajuar të tjerët të dalin dhe të japin votën.

Megjithatë, numri i votuesve nga fytyrat publike nuk ishte edhe aq i madh sa duhej të ishte, sidomos pasi ata kanë mjaft ndikim në ndjekësit e tyre, shkruan Gazeta Express.

Madje, edhe përfshirja e artistëve dhe personazheve të njohura në partitë politike para zgjedhjeve ka qenë mjaft i madh por nuk rezultoi të kishte ndonjë efekt tek kolegët e tyre përkatës.

Disa prej personazheve publike që votuan dhe u shfaqën në qendrat përkatëse të votimeve janë Adelina Ismaili, Leonora Jakupi, Mihrije Braha e Naim Abazi, Fjolla Morina, Arta Bajrami e Gresa Behluli.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.