Cristiano Ronaldo “ka vdekur”, Reali tani ka një tjetër me nr 7

Cristiano Ronaldo i takon të kaluarës. Lucas Vasquez është pyetur sërish për largimin e Cristiano Ronaldos, që pasoi me rezultate negative të Los Blancos.

Sido që të jetë, CR7 i takon të kaluarës, ka vdekur dhe siç ka thënë Vazquez, Reali tani ka një 7 tjetër, ai është Eden Hazard.

“Ajo çka ndryshon është se tani kemi një numër 7 tjetër. Cristiano ka qenë shumë i rëndësishëm për ne, por jemi të lumtur me skuadrën që kemi tani”, tha Vazquez. “Duam të luftojmë dhe të fitojmë gjithçka”.

CR7 e veshi fanellën e Realit për nëntë sezone, ku fitoi mbi 15 trofe, shënoi 450 gola në 438 ndeshje dhe theu rekorde të shumta.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.