Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Top Story

Top Story/ Sendet me vlerë dhe ora Rolex, objektet që grabiste në Londër Kapaj

Për policinë angleze ky njeri konsiderohej si një hajdut kalibri dhe autoritetet dyshonin se kishte arritur të vidhte në këtë lagje ekskluzive të Londrës para dhe sende me një vlerë totale prej rreth 10 milion paund.

Por grabitqari nuk vidhte sende apo objekte dosido. Trofeu i tij më i madh në një vjedhje ishte një orë Rolex Submariner i vitit 1955 me një vlerë 500 mijë paund.

"Di që ka vjedhur ora "Roleks", varëse floriri, para të thata. Por donte vetëm gjërat më të mira.Perlat i linte. Donte vetëm floririn dhe gurët e çmuar", tha Laurie Porter, Kordinatore e komunitetit, Wimbledon.

"Por na kishin ftuar te një darkë në Londër. Mendova që ishte bukur të vendosja vathët me diamante dhe smerald. Aty e zbulova që ishin zhdukur", tha denoncuesja.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore