Top Story/ Familja e grabitqarit më të famshëm në Londër, Astrit Kapajt, jeton në varfëri


Në fakt familja Kapaj njihet nga i gjithë fshati Gjorm, edhe përpara se Astriti të arrestohej në Londër.

Jo vetëm si familja e një ish të persekutuari, por edhe për faktin se ishin shumë të varfër. Kjo grua e moshuar, fqinje e tyre prej dekadash, nuk i fsheh dot lotët ndërsa tregon skamjen në të cilën janë rritur Astriti dhe vëllezërit e motrat e tij.

“Ka qenë familje e nderuar në punë dhe në hall të tyre, këta janë rritur që ne qanim me lot kur shkonim, u rritën me gaze psi hallet tona, por këta nuk janë marrë më asgjë”, Lumturi Glluçaj, fqinje e familjes Kapaj.

“Janë rritur shumë keq, i ati ka vuajtur shumë i ka rritur me gazep”, thotë një tjetër fqinj i tyre.
Nexhipi, vëllai i madh i Astrit Kapaj ka në pronësi edhe një dyqan të vogël në fshat, të ngritur në tokën e trashëguar nga babai i tyre.

Me shumë mund ai ka ndërtuar ndër vite këtë shtëpi, ku më së shumti rri nëna e tij, e që në fakt u pasqyrua në mënyrë jo të saktë nga mediat britanike si shtëpia ku është rritur Astrit Kapaj.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.