Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Top Story

Top Story/ Familja e grabitqarit më të famshëm në Londër, Astrit Kapajt, jeton në varfëri

Në fakt familja Kapaj njihet nga i gjithë fshati Gjorm, edhe përpara se Astriti të arrestohej në Londër.

Jo vetëm si familja e një ish të persekutuari, por edhe për faktin se ishin shumë të varfër. Kjo grua e moshuar, fqinje e tyre prej dekadash, nuk i fsheh dot lotët ndërsa tregon skamjen në të cilën janë rritur Astriti dhe vëllezërit e motrat e tij.

"Ka qenë familje e nderuar në punë dhe në hall të tyre, këta janë rritur që ne qanim me lot kur shkonim, u rritën me gaze psi hallet tona, por këta nuk janë marrë më asgjë", Lumturi Glluçaj, fqinje e familjes Kapaj.

"Janë rritur shumë keq, i ati ka vuajtur shumë i ka rritur me gazep", thotë një tjetër fqinj i tyre.

Nexhipi, vëllai i madh i Astrit Kapaj ka në pronësi edhe një dyqan të vogël në fshat, të ngritur në tokën e trashëguar nga babai i tyre.

Me shumë mund ai ka ndërtuar ndër vite këtë shtëpi, ku më së shumti rri nëna e tij, e që në fakt u pasqyrua në mënyrë jo të saktë nga mediat britanike si shtëpia ku është rritur Astrit Kapaj.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore