Mesazh nga Qendra Sizmiologjike Europiane, pas alarmit fals në Tiranë për rënie tërmeti

Qendra Europiane Sizmiologjike, pas asaj që ndodhi në Tiranë ka përcjellë një mesazh përmes të cilit bën të ditur se keni dëgjuar dhe do dëgjoni gjatë ditëve në vijim nga njerëz që thonë, se pas tërmetit të 21 shtatorit do të ketë të tjera tërmete.

Mos I dëgjoni ata! Tërmetet nuk parashikohen dhe nuk ekziston parashikimi I tyre, ndaj qëndroni të qetë.

E gjithë kjo ka ardhur ardhur pas lajmeve të rreme që u përhapën në Shqipëri e që nxorën të gjithë Tiranën në shesh, një pjesë e mirë me fëmijë të mitur e të moshuar edhe në gjendje aspak të mirë shëndetësore.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.