Nga maja e shkëmbit tek mesi i detit/ Këto janë 10 kishat më të pazakonta në botë (FOTO)

Katedralja e RIO DE JANEIRO

Kishat, përveçse objekte kulti, shpeshherë bartin dhe vlera arkitekturore e historike; por ndërsa sërish në imagjinatën tonë janë rrënjosur pak a shumë të gjitha në një formë të përcaktuar, nuk mungojnë edhe rastet kur ka qenë shumë e madhe dëshira për t`I transformuar këto hapësira shpirtërore në ikona monumentale.

Ja dhjetë objekte të tilla, të konsideruara si më specialet në botë:

 

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.