Lajm i fundit/ Nuk gjen qetësi Tirana, dridhet toka sërish nga tërmeti

Një tjetër tërmet këtë herë me një mangunutë prej 4.9 ballë është shënuar në orën 00.10 minuta, duke shënuar të katërtin më me intensitet që prej orës 16.05 kur u shënua edhe më i rëndi.

Ndërsa qeveria ishte mbledhur takimin e jashtëzakonshëm për një raportim të situatës. Në Tiranë u shënua një tjetër lëkundje, duke i nxjerrë sërish jashtë banorët e pallateve.

Në këtë mënyrë, pas shumë lëkundjeve, Tirana nuk gjen qetësi, sepse toka vijon të dridhet nga tërmetet e njëpasnjëshme, e që deri më tani ka shkaktuar mjaft dëme.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.