“I trishtuar dhe i shqetësuar”/Johannes Hahn reagon pas tërmetit në Shqipëri: BE do ju ndihmojë menjëherë

Komisioneri i zgjerimit të BE Johannes Hahn Johannes Hahn ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi dje Shqipërinë.

I trishtuar dhe i shqetësuar të mësoja për lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit në Shqipëri të cilat kanë lënduar më shumë se 100 persona dhe kanë shkaktuar dëme serioze për infrastrukturën. BE ofron ndihmë përmes ‘EU CivilProtection Mechanism’, shkruan Hahn.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.