Disa mendime për tërmetin!

nga Erion KRISTO

  1.Jam me zemër prane gjithe te lenduarve dhe njerezve qe u tremben nga termeti. Termeti nuk eshte shaka.

 1. Nuk mund te kujtohesh per Zotin kur tundesh. Mund ta besh kete dhe pak me heret.
 2. Kudo ne bote njerezit i luten Zotit per gjera te tilla, ne ngurojme. Ska asgje te keqe.
 3. Shpresoj qe shteti ti ndihmoje njerezit qe u demtuan.
 4. Shpresoj qe shteti te sjelle standarde te reja ne fushen e ndertimeve ne aspektin e sigurise dhe sigurimeve.
 5. Zyrtaret e larte te shtetit nuk duhet te tallen me zyrtaret me te larte te shtetit, kur keta te fundit bejne thirrje per kujdes. Kujdesi nuk eshte kurre i tepert. Tallja e dikurshme sot kthehet ne bumerang.
 6. Une nuk kam frike nga termeti, po kete nuk e ndjeva se isha ne rruge.
 7. Nuk e kuptoj, cfare ka teatri qe nuk demtohet nga termeti?
 8. Nga termeti leviz psikika, kushedi cfare endrrash keni pare dje.
 9. Degjoni muzike te mire, shikoni filma te bukur, mos shikoni emisione per termetin. Sa me shume te flisni per te, aq me ankth do keni.
 10. Mund te shtoni komentet tuaja, ose perjetimet tuaja, qofte dhe humoret e djeshme.
 11. Shoqeria u trondit. Ate qe kemi vite qe nuk e realizojme, ti nxjerrim njerezit nga kafja, u realizua.
 12. Por me sa kuptoj, kemi shpetuar mire. Gjeja ka kaluar tangent. Popuj te tjere jane perveluar. Falenderojme Hyun.
©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.