“Çmenden” britanikët, plazh nudo në Detin e Veriut, festojnë… (FOTO)

Për të bërë diçka të veçantë këtë të diel, ditën e ekuinoksit të vjeshtës, qindra britanikë të guximshëm u bashkuan në një zhytje masive në Detin e Veriut këtë mëngjes.

Ngjarja, e cila zhvillohet çdo vit në gjirin e Druridge, Northumberland, shënon një nga dy ditët e vitit në të cilin rruga e diellit përshkon saktësisht vijën e ekuatorit.

Por kjo nuk është thjesht një “festë” për të bërë plazh nudo, bëhet fjalë edhe për një event bamirësie për të mbledhur para për shëndetin mendor.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.