Panucci nuk i ndahet Ballkanit, ja skuadra që do drejtojë ish-tekniku i kombëtares shqiptare

Christian Panucci rifillon gjithçka nga Greqia. Sipas mediave italiane, ish-tekniku i kombëtares shqiptare do të jetë trajneri i ri i Arisit të Selanikut.

Panucci ka arritur akordin përsa i përket anës financiare me klubin grek por që gjithçka të zyrtarizohet duhet që gjehet gjuha e përbashkët edhe për ndihmësit e tij, pasi Panucci dëshiron të marrë me vete tre bashkëpunëtorët e tij të ngushtë me të cilët punoi edhe te Shqipëria.

Në nivel klubesh si trajner, Panucci ka drejtuar vetëm në Serie B aty ku drejtuar Livornon dhe Ternanën./ Supersport

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.