Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

“Foleja” e re e kuqezinjve del në dritë, ja pamjet mahnitëse (FOTO)

"Arena Kombëtare" është drejt fundit. I cilësuar nga kryeministri Edi Rama si një kryevepër, stadiumi më i ri shqiptar, pritet të jetë gati në muajin nëntor.

Mbrëmjen e sotme është bërë prova e parë e ndriçimit të stadiumit të ri. Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FSHF, Arben Dervishaj ka publikuar foto nga impianti i ri i futbollit ku shihet sistemi i ndriçimit. Impianti i ndriçimit është vendosur përreth strehës së tribunave dhe në brendësi të tyre.

Ai duhet të plotësojë standardet e licencimit të UEFA-s, me qëllim për të garantuar ndriçim të bollshëm për të transmetuar ndeshjet në cilësi maksimale, por edhe për të ofruar pamje sa më të mirë të tifozëve. Ndërkohë, fusha e blertë ka përfunduar së shtruari, ndërsa për një muaj ajo pritet të jetë gati për të zhvilluar një ndeshje testuese futbolli.

Megjithatë, inaugurimi zyrtar i stadiumit do të bëhet në muajin nëntor, ndërsa ndeshja e fundit eliminatore ajo mes Shqipërisë dhe Francës, është parashikuar të jetë ndeshja e parë zyrtare që do të luhet në stadium.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="850665,850666,850667,850668,850669,850670,850671,850672,850676,850677,850678,850703,850704,850705"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore