Tahiri pas vendimit, i djersitur dhe i hutuar (Fotot)

Saimir Tahiri u shfaq i djersitur, por edhe i hutuar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda që e shpalli fajtor për shpërdorim detyre, por e liroi nga akuzat për trafik droge.

Ish-ministri tha se u dënua vetëm për shkak të kushërinjve, ndërsa gjykata i tha se nuk është kriminel.

Tahiri e konsideroi disa herë si absurd vendimin e dhënë sot nga Gjykata, ku ai u dënua me 3.4 vite shërbim prove vetëm për akuzën e “shpërdorimit të detyrës”.

Gazeta SHQIP

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.