Momenti prekës/ Gazetarja shqiptare shpërthen në lot për vdekjen e koleges (VIDEO)

Ka qenë jo pak e vështirë për spikeren e lajmeve të RTK-së në Kosovë, Edona Musa, të jepte lajmin për ndarjen nga jeta të koleges, Ardita Sylejmani.

Ndërsa jepte lajmin e hidhur, Musa nuk ka arritur t’i mbajë dot lotët.

Gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani ndërroi jetë sot në Budapest të Hungarisë. Lajmi i hidhur u bë i ditur Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës. Sipas njoftimit, vdekja e gazetares Sylejmani-Bllaca, e cila la pas vetes 3 fëmijë, ka ardhur si pasojë e komplikimeve gjatë lindjes.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.