Luks i shfrenuar në shtëpitë e miliarderëve/ Këto mrekulli i gjeni vetëm në Dubai (Foto)

Dubai është qyteti më i madh dhe më i populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe. I vendosur në bregdetin juglindor të Gjirit Persik, Dubai është një qytet global dhe qendra e biznesit e Lindjes së Mesme.

Që nga fillimi i shekullit të 20-të, ekonomia e Dubait mbështetet në të ardhurat nga tregtia, turizmi, aviacioni, pasuritë e patundshme dhe shërbimet financiare.

Dubai ka tërhequr vëmendjen e botës përmes projekteve të mëdha të ndërtimit, hoteleve të pasura dhe duke pritur turne të mëdha sportive.

Por ky qytet tanimë shumë i famshëm dallohet edhe për nga gjërat e veçanta të tij.

Duke qenë “shtëpia e shumë miliarderëve”, në Dubai shohim edhe gjërat më të pazakonta, të cilat vështirë t’i gjejmë në pjesë të tjera të botës.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.