Bugatti lëshon “bombën”, sjell makinën që do të kapërcejë 480 km në orë!

Së shpejti, ata që ua lejon xhepi do të kenë mundësi të blejnë një makinë që shkon në 300 milje në orë, apo 482 km/h, dhe këtë e do ta bëjë të mundur Bugatti.

Pak pasi se një prototip i modifikuar i Bugatti Chiron arriti shpejtësinë e 305 milje në orë në një udhëtim provë, gjigandi I prodhimit të automoboliëve njoftoi se për disa rej klientëve të tij më të mirë se do të realizonte një version të ngjashëm të makinës të cilën ata do të kenë mundësinë ta blejnë.

Bugatti thotë se është prodhuesi i parë i automjeteve që bën një automjet I cili kapërcen 300 miljet në orë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.