“E ndezi, po pse nuk lajmëroi…”, zjarri i qëllimshëm djeg 500 rrënjë ullinj (VIDEO)

Një zjarr ka rënë ditën e sotme në Kodrat e Petovës në Fier. Nga zjarri i rënë janë djegur mbi 500 rrënjë ullinj dhe bimësi e re.

Era favorizon përhapjen e vatrave të zjarrit përreth. Banorët janë angazhuar edhe vetë në shuarjen e flakëve, teksa thonë se zjarri ka shkaktuar një dëm të madh ekonomik.

“E ndezi po pse nuk lajmëroi që të kishim marrë në kontroll flakët. Dëmi ekonomik nuk llogaritet, kërkojmë që shteti të gjejë fajtorin”, shprehen banorët.

Sipas banorëve zjarr i është i qëllimshëm. Zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për sistemimin e flakëve.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.