386 mijë nxënës nisin shkollën nesër, ja sa vogëlushë shkojnë në klasë të parë

Nesër fillon shkolla për sezonin 2019-2020. Në total janë 386 mijë nxënës që nesër do të drejtohen bankave të shkollës.

Nga kjo ndarje 24 mijë nxënës fillojnë klasën e parë, ndërsa 272 mijë nxënës janë në sistemin 9-vjeçar, ose thënë ndryshe arsimin bazë.

Në të gjithë vendin janë 90 nijë nxënës në gjimnaze.

Ato janë bërë gati tashmë, ku gjatë këtyre dy javëve kanë pasur mundësi të blejnë librat që iu nevojiten gjatë këtij viti shkollor.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.