U shtyp nga makineria e rëndë/Vdes në mënyrë tragjike 28-vjeçari shqiptar në Itali (EMRI)

Një i ri shqiptar ka gjetur vdekjen gjatë një aksidenti në punë paraditen e sotme në një kompani betoni në një zonë industriale në periferi të Altamura (Bari).

Viktima është Kreshnik Gockaj, 28 vjeç, me kombësi shqiptare. Punëtori i ri ishte i angazhuar në operacione shpimi.

Nga hetimi paraprak, dyshohet se punëtori është shtypur nga një makineri e rëndë. Në vendin e ngjarjes shkuan forcat zjarrfikëse dhe autoambulancat, por nuk u bë dot gjë për të riun. Hetimet për të zbardhur plotësisht rastin vazhdojnë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.