Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Stuhi dhe përmbytje katastrofike/ Bëhet nami në Spanjë, uji merr përpara njerëz dhe makina (Foto)

Spanja u godit nga stuhi dhe përmbytje katastrofike. Mediat e huaja raportojnë se 4 persona humbën jetën në disa qyteza pranë Valencias, pasi automjetet e tyre u gjendën mes ujërave të përmbytjeve që vërshonin rrugëve, pas daljes nga shtrati të lumenjve.

Niveli i ujit tejkaloi gjysmë metri, duke pushtuar rrugët dhe sheshet, jo vetëm në qytezat pranë Valencias, por edhe në Alikante e Mursi, ku pati edhe rrëshqitje toke.

Përmbytjet i gjetën të papërgatitur autoritetet, të cilët angazhuan menjëherë qindra efektivë dhe automjete për t?u ardhur në ndihmë personave të bllokuar. Kjo është hera e dytë brenda dy javësh që Spanja goditet nga moti i keq.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="843229,843230,843231,843232,843233,843234,843235,843236,843237,843238,843239,843240,843241,843242,843243,843244,843245,843246,843247"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore