Reklama që synojnë të tronditin duke kaluar caqe (FOTO)


Që në krijim, synimi i këtyre reklamave ka qenë që të tronditin e të krijojnë debate të ashpra.

Shumica e organizatave që kanë synime të tilla, nuk duan të shesin një produkt, por të përhapin një mesazh.

Të parat reklama të tilla mbahen mend nga Benneton, në vitet 1980. Reklamat e tyre morën kritika të mira dhe të këqija.

Këto janë disa nga reklamat që mbahen mend si tronditëse.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.