Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Historia e koreografit që u arratis në turneun me Ansamblin Shtetëror të Valleve në Spanjë (VIDEO)

Një histori arratisje është trajtuar në emisionin “Diaspora” në Top Channel. Në fakt është një histori brilante e Tomorr Kokonës, që aktualisht punon si konsulet i bizneseve në industrinë kreative.

Për emisionin “Diaspora” ai ka rrëfyer historinë e tij të emigrimit dhe si arriti nga Spanja të emigrojë në Angli. Tomorri u largua me një turne me Ansamblit Shtetëror drejt jugut të Spanjës.

Gjatë turneut ai u arratis një natë përpara se të ktheheshin në Shqipëri. Ai tregon se në orën 3 të mëngjesit doli nga hoteli ku ishin të akomoduar dhe nuk u rikthye me grupin në Shqipëri.

Në Spanjë ai nisi një jetë të re dhe me shumë sfida. Në vitin 1994 ai emigroi drejt Anglisë ku dhe u aktivizua vullnetarisht në shumë nisma dhe evente të Diasporës shqiptare. Tomorr Kokona gjatë karrierës së tij në Shqipëri ka qenë dhe asistent i koreografit Panajot Kanaci.

©Copyright Gazeta SHQIP

https://www.youtube.com/watch?v=tajSXz3-jM0

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore