Flet transgjinori që lindi fëmijë: Meshkujt s’e kuptojnë sesa vuajnë gratë (Fotot)

Fredi Mekonell është një burrë transgjinor. Ai lindi si femër dhe ndoqi procedurat për t’u kthyer mashkull, por megjithatë e mbajti mitrën në trup dhe nuk e hoqi.

Më pas nisi udhëtimin për të mbetur shtatzënë duke përdorur një dhurues sperme.

Ai e solli djalin e tij në jetë duke qenë ligjërisht mashkull, pra, babai i fëmijës. Dhe e pranon.Burrat as që e kanë idenë se ç’do të thotë të lindësh.


©Copyright Gazeta SHQIPComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.