Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

"Bukuroshet që çmenden Enverin", fotografi sjell pamjet e rralla nga komunizmi (Fotot)

Janë publikuar disa fotografi të mjeshtrit të mirënjohur Petrit Kumi, i cili ka lënë gjurmë shumë të rëndësishme në historinë e fotografisë shqiptare para viteve 1990.

Petrit Kumi, mjeshtri me një karrierë gjysmëshekullore në fotografinë e shtypit është sot i fundmi i një plejade fotografësh shqiptarë, që ruan ende emocionet dhe sfidat e një kohe tjetër të fotografisë, krejt e ndryshme nga kjo e sotmja.

Atëherë asgjë nuk ishte digitale, e çastit. Përkundrazi, rezultati i shkrepjes së kërkuar vinte pas orësh të tëra pritje në dhomën e errët.

Më poshtë po përcjellim disa nga shkrepjet e tij më të mira

[gallery ids="841536,841556,841534,841540,841537,841557,841538,841547,841542,841539,841541,841543,841544,841552,841558,841545,841565,841546,841568,841548,841549,841550,841551,841553,841554,841555,841559,841560,841561,841535,841562,841563,841566,841567,841569,841570,841571,841572,841573,841574"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore