Sulmi terrorist i 2001 në SHBA/ Trump, thirrje agjencive të ulin flamurin në gjysmështizë

Më datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një nga Libani.

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001.

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë.Ne përkujtojmë solemnisht individët që humbën jetën në #shtator 11, 2001. Për nder të atyre që humbën jetën, Presidenti Donald Trump u bën thirrje agjencive amerikane që të ulin flamurin e SHBA-së në gjysmë-shtizë. #Kurrë nuk harrojmë – shkruan Departamenti i Shtetit në Tëitter.

©Copyright Gazeta SHQIP


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.