Pyetja që mungoi për Ilir Metën, nga gazetarët e pranishëm!

Nga Gazeta SHQIP

Për më shumë se një orë, kreu i Shtetit shpjegoi pikëpamjet e tij mbi zhvillimet politike në vend. Ai artikuloi mjaftueshëm Delegacionin e Venecias, Reformën në Drejtësi, Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Amerikan në Tiranë dhe jo vetëm.

Nuk la jashtë konferencës së tij as datën e zgjedhjeve 13 tetorin, përballjen me Komisionin Hetimor dhe gjerësisht foli raportin e KE-së, nëse Shqipërisë do i hapen apo jo negociatat me Bashkimin Evropian.

Edhe me nota humori, që nënkuptonin lehtë një “dashuri të rikthyer” mes tij dhe maxhorancës, apo një “xhelozie” për dyshen “Rama-Basha”, kreu i shtetit, i preku pak nga të gjitha.

Por pati një pyetje që mungoi nga gazetarët e pranishëm. A ishte Ilir Meta, president mbi palët që shënuan krizën politike në vend?

Faktet nuk janë në favorin e tij. Ilir Meta u pozicionua pranë opozitës, dhe tani që është në vështirësi për fatin e tij politik si President, po flirton me mazhorancën.

Prandaj, dikush duhet ta pyesë Ilir Metën, nëse do të jetë mbi palët, apo do të vijojë në krah të palëve politike.

©Copyright Gazeta SHQIP

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.