Pamje të pabesueshme/ Xhaguari hidhet nga pema dhe vret në vend krokodilin (FOTO)

Fotografi i botës së egër, Kevin Dooley ka realizuar një set të pabesueshëm fotosh.

58-vjeçari ka arritur të kapë një moment shokues, kur një xhaguar i hidhet sipër një krokodili.

“Ai po rrinte i qetë dhe po e shihte për rreth një orë. Ishte e mrekullueshme ta shihje. Xhaguari u hodh në ujë dhe e kapi aligatorin, duke e vrarë në vend.

Më pas e vari në pemë, duke treguar në një farë mënyre se e kishte siguruar darkën”, rrëfeu fotografi.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.