Pamje të pabesueshme/ Xhaguari hidhet nga pema dhe vret në vend krokodilin (FOTO)

Fotografi i botës së egër, Kevin Dooley ka realizuar një set të pabesueshëm fotosh.

58-vjeçari ka arritur të kapë një moment shokues, kur një xhaguar i hidhet sipër një krokodili.“Ai po rrinte i qetë dhe po e shihte për rreth një orë. Ishte e mrekullueshme ta shihje. Xhaguari u hodh në ujë dhe e kapi aligatorin, duke e vrarë në vend.

Më pas e vari në pemë, duke treguar në një farë mënyre se e kishte siguruar darkën”, rrëfeu fotografi.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.