Zgjidhet misteri?/ Ja pse u shemb kulla më 11 shtator në SHBA (FOTO)

Njeriu i teorive konspirative, David Icke pretendon se një nga kullat e rrëzuara më 11 shtator në Nju Jork, nuk u shkatërrua nga zjarri.

67-vjeçari Icke ka argumentuar gjatë se ‘Ndërtesa 7’ (WTC 7) është shembur me shpërthim të kontrolluar dhe jo nga zjarri.

Ajo ndodhej pas kullave binjake dhe u rrëzua në orën 5.20 të pasdites së 11 shtatorit. Pra më shumë se 6 orë, pasi ato ishin shembur.

Instituti Kombëtar i Standardeve dhe Teknologjisë (NIST), një agjenci e Departamentit të Tregtisë së SHBA, theksoi se ajo ishte ndërtesa e parë e lartë që u shemb nga zjarri.

Mirëpo, më pas një raport i ri hodhi poshtë këto pretendime, duke theksuar se kjo nuk ishte e mundur.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.