Kim Kardashian shpërthen në lot, ylli diagnostikohet me sëmundjen e rëndë (FOTO)

Nëse jeni ndër miliona ndjekësit e Kim Kardashian në Instagram, e dini se ajo vuan nga sëmundja e psoriazës. Kjo sëmundje autoimune e lëkurës është mjaft e shpeshtë në SHBA, e cila prek rreth 8 milionë amerikanë, edhe pse mjekët nuk kanë gjetur ende kurë, fatmirësisht ka mënyra se si të trajtohet.

Ylli 38-vjeçar zbuluan se ajo kishte disa simptoma shqetësuese. “Jam ndier kaq e lodhur dhe duart e mia janë vërtetë të fryra”, tha ajo. “Ndihem sikur po copëtohem. Duart e mia janë të mpira”.

Kardashian West spekuloi se bazuar në simptomat ajo besonte se mund të ketë artrit reumatoid por vendosi të kërkojë një mendim profesional.

“Është kaq e frikshme”, tha ajo. “Kështu që, duhet të shkoj te mjeku dhe të shoh se çfarë po ndodh sepse nuk mund të jetoj kështu”.

Mjeku i saj thirri me lajmin se testet e saj të gjakut zbuluan antitrupa të shoqëruar me lupus dhe artrit reumatoid që e lanë Kardashian West në lot dhe të frikësuar.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.