Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Futbollistët shqiptarë në Serie A, ja sa paguhen; Nuk është Strakosha i pari

La Gazetta Dello Sport ka publikuar edhe këtë vit pagesat që marrin klubet e kategorisë kryesore Seria A dhe nga gjithë shqiptarët që luajnë mes tyre, Elseid Hysaj vazhdon të jetë më i paguari, me 1.6 milionë euro neto në vit.

Pas Hysës vijnë Valon Berisha, Thomas Strakosha dhe Riza Dyrmishi me përkatësisht 1.3, 1.2 dhe 1 milionë euro.  Ndërsa Xhemajli te Bolonja është i fundit që qëndron mbi një milion, me 1.2 milionë euro.

Lojtarët e tjerë paguhen nën 1 milion, që nga Gjimishti me 400 mijë euro e deri te Emanuel Ndoj, Sajmir Ujkani, Kastriot Dermaku, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla. TCH

[gallery ids="839750,839751,839752,839753,839754,839755,839756,839757,839758,839759,839760"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore