Çfarë po ndodh me legjendën? Schumacher dërgohet me urgjencë në një spital në Paris (Foto)

Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher u dërgua mbrëmë vonë në një spital në Paris. Mediat e huaja raportojnë se ai do t’u nënshtrohet disa metodave të reja të trajtimit mjekësor, ose siç njihen ndryshe eksperimente mjekësore.

Shtatë herë kampioni i botës, i cili në janar mbush 50 vjeç, nuk është parë në publik që pas aksidentit me ski në Alpet franceze.

Aksidenti i 5 viteve më parë rezultoi fatal për legjendën dhe që prej asaj dite nuk dihet asgjë për shëndetin e tij.

Gjermani u dërguar në spitalin “Pompidou”, ku do të bëjë trajtim qelizor nga mjeku, Philippe Menasche, një specialist i zemrës.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.