Vëllai i shkatërruar nga leucemia/ Motra 5-vjeçare përlot botën, mban vogëlushin që mos rrëzohet në banjo (FOTO)

Një nënë ka përlotur botën, duke publikuar një foto ku shihet kujdesi i motrës ndaj vëllait të sëmurë me leucemi.

Vogëlushi Beckett Burge është diagnostikuar me leucemi në moshën 2-vjeçare dhe që prej prillit të vitit 2018, ai po kalon muaj të tërë në spital.

Në foton që ka thyer zemrat e miliona njerëzve në botë, shihet motra teksa kujdeset për të vëllain në banjo, i cili është mjaft i sëmurë dhe mezi mbahet.

Me dhimbje të madhe në shpirt, motra e inkurajon duke i thënë: “Çdo gjë do shkojë mirë”.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.