U arratis me 31 milionë paund/ Britania i bën gjëmën Princeshës së Dubait (Foto)

Mediat britanike raportojnë se autoritetet do të refuzojnë kërkesën për azil të Princeshë Haya, e cila u arratis drejt Londrës bashkë me dy fëmijët e saj.

Duket se Britania do ta marrë këtë vendim, pasi nuk kërkon të rrezikojë marrëdhëniet e saj të shkëlqyera tregtare me Arabinë Saudite.

Nga ana tjetër, Mbreti i Jordanisë Abdullah ka emëruar motrën e tij si shefe të Misionit në Ambasadën e Jordanisë në Britani.

Por, ky vendim nuk është pritur mirë nga ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, i cili pretendon se një emërim i tillë do të “dëmtonte” interesat e Jordanisë me britanikët.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.