Tmerr në det/ Përmbyset anija gjigande, zhduken…(FOTO)

Një anije që transportonte automjete është përmbysur në det, ndërsa 4 anëtarë të ekuipazhit janë zhdukur.

Raportohet se anija “Golden Ray” u përmbyt dje pranë portit Brunswick në Georgia, ndërsa Roja Bregdetare amerikane është duke zhvilluar një operacion kërkimi për 4 anëtarët e ekuipazhit, fati i të cilëve ende nuk dihet.

Roja Bregdetare ka bërë të ditur se është njoftuar rreth orës 2 të mëngjesit të së dielës në lidhje me rastin dhe ka arritur të shpëtojë 19 anëtarë të ekuipazhit, ndërsa kërkimet vazhdojnë për katër të tjerët.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.