Nis Kupa e Shqipërisë, Partizani dhe Kukësi njohin kundërshtarët

Edicioni 2019-2020 i Kupës së Shqipërisë ka ngritur siparin ditën e sotme me dy ndeshjet e raundit paraeliminator në të cilat janë përcaktuar edhe kundërshtarët e Partizanit dhe Kukësit për turin e parë.

Rivali i të kuqve në raundin tjetër do të jetë Vora që mposhti pas goditjes së penalltive Luzi 2008 me rezultatin 4-3 pasi koha e rregullt dhe ajo shtesë përfunduan në barazim 0-0.

Ndërkohë, fituesit e fundit të këtij kompeticioni verilindorët e Kukësit do të kenë përballë, Shkumbinin në raundin e parë pasi peqinas të rikthyer tashmë në Kategorinë e Parë, mposhtën në raundin paraeliminator Tomorrin me rezultatin e thellë 3-0 brenda në Berat./ Supersport

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.