Futet në lojë SHBA, ja zyrtari i DASH që negocion krizën politike (Axhenda e takimeve)

SHBA angazhohet direkt për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri, pas ngërçit të krijuar nga opozita që prej braktisjes së parlamentit dhe bojkotit të zgjedhjeve në 30 qershor.

Në orën 11:00, drejtori i ri i Ballkanit në Departamentin e Shtetit, David Kostelancik do të zhvillojë paraditen e sotme një vizitë zyrtare me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruci. Mësohet se në fokus të diskutimit do të jetë kriza politike. Por vizita e zyrtarit të lartë të DASH nuk do të ndalet vetëm tek kreu i Kuvendit.

Pritet që Kostelancik të takohet edhe me kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e opozitës, Lulzim Bashën.

©Copyright Gazeta SHQIP

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/





LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.