Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Telashe për Francën, humbet edhe dy yje të tjerë në ndeshjen kundër Shqipërinë

Franca është vërtetë në hall për dy sfidat e radhës eliminatore të Euro 2020 pasi nuk do të ketë në dispozicion disa prej lojtarëve të saj më të mirë. Pas Kylian Mbappe dhe N?golo Kante Didier Deschamps për sfidat ndaj Shqipërisë dhe Andorrës nuk do të ketë në dispozicion as mesfushorin tjetër Paul Pogba dhe mbrojtësin e Manchester City-t, Aymeric Laporte.

Mesfushori i Manchester United ka pësuar një dëmtim në kyçin e këmbës në ndeshjen e fundit të kampionatit anglez ndaj Southampton dhe do të jetë një tjetër mungesë e madhe e Francës.

Federata Franceze e Futbollit edhe emrin e lojtarit që do të zëvendësojë Pogba dhe ai është "binjaku" i David Luiz siç e quajnë shokët e skuadrës te Arsenali Matteo Guendouzi. Por lajmet e mira për Shqipërinë nuk kanë fund pasi dëmtimi i rëndë që mbrojtësi Laporte pësoi në ndeshjen e fundjavës ndaj Brighton do ta mbajë jashtë këtij grumbullimi. Me kaq mungesa të rëndësishme sa kanë gjelat nuk do të ishte aspak çudi që Shqipëria të bënte ndonjë surprizë dhe të largohej me pikë nga Stade de France, mbrëmjen e 7 shtatorit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore