Stuhia përmbyt ‘Elbasan Arena’, shtyhet ndeshja Shqipëri-Finlandë (FOTO)

Elbasani është përfshirë stuhi të fuqishme pasditen e sotme. Reshjet e rrëmbyeshme të shiut dhe breshëri kanë mbushur me ujë edhe stadiumin “Elbasan Arena”, çka ka bërë që ndeshja e futbollit të femrave mes Shqipërisë dhe Finlandës të shtyhet.

Kombëtarja e femrave do të luante në kuadër të eliminatoreve EURO 2020 në orën 17:00 por si pasojë e shiut të furishëm fusha e stadiumit është përmbytur dhe ka qenë e pamundur zhvillimi i takimit.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.