Transformim i pabesueshëm, grimierja mahnit botën me punën e saj (Fotot)

Goar Avetisyan është një grimiere armene me famë botërore, që ka aftësinë t’u japë modeleve një shndërrim të plotë, aq sa nuk njihen më.

E veçanta e saj është që merr modele që kanë nevojë për më shumë se thjesht makijazh. Gra që kanë pësuar aksidente djegieje apo dëmtime nga sëmundje të ndryshme, te ajo gjejnë vetëbesimin që u nevojitet për t’u përballur me jetën.

Një vajze që jetonte me qindra kilometra larg, e që ishte djegur që në vegjëli, ajo i pagoi biletën e udhëtimit vetëm që t’i bënte makijazhin siç nuk do ta ëndërronte dot.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.