“Shikonte filma në punë”, arsyeja pse Robert De Niro largoi asistenten

Drejtuesi i kompanisë “Canal Productions”,  Robert De Niro ka paditur ish-asistenten, duke kërkuar i dëmshpërblim 6 milionë dollarë, pasi kishte shikuar  shumë seriale në “Netflix”, në vend që të punonte si dhe kishte bërë shpenzime pafund në kurriz të agjencisë.

“Variety” shkruan se hapi ligjor u ndërmor edhe pas faktit së aktori i njohur i Hollivudit, i kishte propozuar gruas postin e zv/presidentit të kompanisë, me një pagë prej 300 mijë dollarëve në vit.

Në dokument citohet “se ajo nuk e mori për bazë besimin e kompanisë dhe i kalonte ditët duke parë seriale televizive”.

Siç dhe shkruhet në media, në janar gruaja pa 55 episode të “Friends” në katër ditë, duke porositur havjar për drekë dhe duke shkuar në lokale të shtrenjta. Dhe gjithçka me shpenzime të kompanisë.

Në dokument thuhet se në total gruaja shpenzoi mbi 30 mijë dollarë në ushqim, në dy vjet, dhe 32 mijë dollarë në taksi “Uber”, si dhe shpenzime të tjera në emër të De Niros.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.