Debati në PS e Shkodrës, Basha zbulon trafikantin e drogës në ortakëri me Tom Doshin

Lulzim Basha nuk i njeh zgjedhjet e 30 qershorit, por kjo nuk e pengon të japë komentet e tij mbi ata që zgjidhen në krye të këshillave. Kështu ka ndodhur edhe me atë që u zhvillua në Shkodër, të hënën, teksa u konstitua Këshilli i Ri Bashkiak dhe u zgjidh kryetarja e re.

Sipas Bashës, debati mes kupolës së PS në Shkodër nxjerr qartë se partinë që qeveris vendin, e drejton Tom Doshi dhe se votat për partinë e Edi Ramës i siguron krimi i organizuar.

Basha, përmes një statusi të gjatë në facebook sqaron se “gjatë debatit të socialistëve me Senida Mesin, për të mos ia dorëzuar Shkodrën Tom Doshit siç urdhëronte Edi Rama, flitet për votat e siguruara në Velipojë. Senida Mesi ua mohon kontributin socialistëve dhe ia njeh atë një personi jashtë Partisë Socialiste”.

Sipas Bashës, ky person është Pëllumb Gjoka, një nga trafikantët më të fuqishëm të drogës në zonën e Velipojës dhe të Shkodrës, bashkëpunëtor i bandës të Bajrave. Në Tiranë ai vesh kostumin e biznesmenit që gëzon mbështetjen e Edi Ramës. Për Edi Ramën narkotrafikanti Pëllumb Gjoka mbledh vota, në restorantin e tij në qendër të Tiranës, Edi Rama darkon me familjen dhe fton shpesh miq të huaj.

“Pëllumb Gjoka është ortak me Tom Doshin në një nga hotelet më luksoze pranë bllokut të ambasadave, ku janë pastruar paratë e trafiqeve të miqve kriminelë të Edi Ramës që i sigurojnë atij pushtetin” deklaron Basha.

Edi Rama është angazhuar personalisht për të ndaluar hetimin e pasurive të tyre sipas ligjit Antimafia, sepse Pëllumb Gjoka është shkuesi i Edi Ramës me bandën e Bajrave në Shkodër, ndërsa Tom Doshi është ai që menaxhon çdo pushtet të Partisë Socialiste në kryeqendrën e Veriut – bën të ditur kryedemokrati Lulzim Basha

Sipas Bashës, dëshmia e Senida Mesit se votat për Edi Ramën në Velipojë i mbledh një trafikant droge që pastron paratë e krimit në Tiranë, rikonfirmon se vendi qeveriset nga një kryeministër i kapur nga krimi.

Duke vijuar me akuzat ndaj Ramës, Basha thotë se “hajduti Psiqik e përdor krimin për të vjedhur zgjedhjet, dhe bashkë me krimin pasurohet në mënyrë të paligjshme duke vjedhur shqiptarët dhe duke pastruar paratë e krimit. Ndaj për sa kohë që në krye të qeverisë të jetë Edi Rama, shqiptarët mbeten të varfër, të papunë e të dhunuar.

Hajduti Psiqik përbën rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare. Ai dhe krimi i organizuar janë të pandashëm. Që të shpëtojmë Shqipërinë nga kriminelët me pushtet, duhet të largojmë Edi Ramën, deklaron Basha, ndërsa e mbyll statusin në facebook me hashtagun: #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.