Obama shet fanellën e basketbollit të vitit 1973 për shumën marramendëse (Fotot)

Fanella e basketbollit e ish-Presidentit Barak Obama, me të cilën ai ka luajtur kur ishte në gjimnaz është shitur në ankand me një ofertë prej 120 mijë dollarë.

Fanella është blerë nga një person, i cili ka preferuar të mbetet anonim.

Obama veshi fanellën në vitin 1979 me ekipin e djemëve të basketbollit në shtetin Havai.

Shtëpia e ankandit thotë se detaje mbi fanellën përputhen me atë që Obama ka mbajtur veshur.

Një zëdhënës i Ankandeve të Heritage, tha se ofertat ishin jashtëzakonisht konkurruese.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.