Festa e çmendur, rusët bëjnë “luftë” me 20 tonë domate (Fotot)

Rusia tashmë i ka “vjedhur” festën tradicionale Spanjës. Qindra rusë e kanë kaluar ditën të zhytur në domate, në një imitim të festës spanjolle “La Tomatina”.

20 ton domate i kanë hedhur njëri-tjetrit rusët në festivalin që zhvillohet për herë të parë në Shën Pjetërsburg.

Për të marrë pjesë në event duhet të paguaje 15 euro.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.