Mbi 30 fëmijë dhe…/ Nga grekja te algjeriania, zbulohen gratë që “ndezin” sheikun 70-vjeçar të Dubait (Foto)

Sheiku Mohamed bin Rashid Al Maktoum është zëvendëspresident, kryeministër i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe sundimtar i Dubait.

Pas vdekjes së të vëllait, ai është përqendruar në shndërrimin e Emirateve të Bashkuara Arabe si një nga vendet më të mira në botë, deri në vitin 2021.

Përveçse një jete të ngjeshur profesionale, jeta personale e sheikut është gjithashtu shumë e “ndezur”.

70-vjeçari ka pasur të paktën gjashtë martesa në jetën e tij, e para prej të cilave ishte me kushërirën e tij të parë Sheikha Hind bint Maktoum bin Juma Al Maktoum.

Ajo është Zonja e Parë e Dubait dhe nëna e dymbëdhjetë fëmijëve të sheikut, përfshirë edhe trashëgimtarin e tij të paracaktuar, Hamdan bin Mohammed Al Maktoum, i cili lindi në 1982.

Gratë e tjera të tij janë: Sheikha Randa bint Mohammed Al-Banna nga Libani; Sheikha Delila Aloula po nga Libani;

Gruaja me origjinë algjeriane Sheikha Houria bint Ahmed Al M’aash; Zoe Grigorakos me origjinë greke; Princesha e Jordanisë Haya, e cila e braktisi. Ndërsa ende nuk dihet identiteti i një prej grave të tij.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.